İnstagram’da İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

instagram işletme hesabına geçme

Milyonlarca kullanıcıya binlerce işletmeye ev sahipliği yapan Instagram günümüzde artık bir sosyal medya sitesi olmaktan çıkıyor. İnsanların ürünlerini tanıttığı hatta sattığı bir pazar yerine dönüşen Instagram binlerce kişiye gelir kapısı da oluyor. Yüksek takipçili fenomen olarak adlandırabileceğimiz hesaplar bir miktar para karşılığında gönderi paylaşarak geçimlerini sürdürüyorlar.

İnstagram’da nasıl reklam verebileceğinizi öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Eğer sizde bir işletmeye bir markaya sahipseniz bunu Instagram üzerinden en iyi şekilde yönetebilirsiniz. İnstagramın işletme sahiplerine tanıdığı ayrıcalıklar ve kolaylıklar ile işletmenizi her geçen gün daha iyi noktaya getirebilirsiniz. İnstagramda hesabınızı işletme hesabı olarak tanımladığınızda iletişim bilgilerinizi ekleyebileceğiniz, gönderileriniz ve takipçileriniz hakkında istatistiklere ulaşabileceğiniz yep yeni sayfaları kullanabilirsiniz. Bunların dışında gönderilerinizin reklamını da İnstagram üzerinde sponsorlu olarak yapabilirsiniz.

İnstagram işletme hesabının ayrıcalıkları nelerdir?

 • Gönderilerinizin ve takipçilerinizin istatistiklerini görürsünüz.
 • Hedef kitlenizi otomatik olarak belirler.
 • Hesabınızı takip eden kişilerin kadın/erkek oranını ve yaş oranlarını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.
 • Gönderilerinizin tanıtımını yapabilirsiniz.
 • Alışveriş yapma gibi kolaylıkları takipçilerinize sunabilirsiniz.

İnstagram hesabımı nasıl işletme hesabına çeviririm?

Kişisel hesabınızı İnstagram’da işletmenizin markanızın kimliğini oluşturabileceğiniz ve yeni özellikler yardımı ile işlerinizi kolaylaştırabileceğiniz işletme hesabına aşağıdaki adımları takip ederek çevirebilirsiniz.

 1. Profilinize giriş yapın ve sağ üst köşedeki üç çizgiye tıklayın.
 2. Açılan kısımın en altındaki ayarlara dokunun.
 3. Hesap yazısına tıklayın.
 4. İşletme hesabına geç yazısına tıklayın.
 5. Daha sonra karşınıza çıkan ekranda işletmenizin Facebook sayfasını İnstagram hesabınızla eşleştirmeniz gerekiyor. İsterseniz bu eşleştirme işlemini yapmadan da geçebilirsiniz. Ancak işletme hesabının tüm özelliklerini kullanabilmeniz için bir sayfa ile eşleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
 6. Daha sonra işletmenizin kategorisini ve iletişim bilgilerini girin ve bitti yazısına tıklayın.

Tebrikler artık sizde bir işletme hesabına sahipsiniz. Hedef kitle ve profilinizi ziyaret eden kişi sayısı 24 saat sonunda profilinizde görünecektir. Bu konuda sabırlı olmalısınız.
İlginizi Çekebilir:

İnstaholm.com,

İnstagram hakkında aklınıza takılabilecek tüm sorulara yanıt vermeyi amaç edinmiş ücretsiz bir platformdur. Amacına hizmet ederken sizlere ücretsiz olarak kullanabileceğiniz şifresiz beğeni, şifresiz takipçi, şifresiz video izlenme gibi servisleriyle de sizlere hizmet etmektedir.

Öneri/Şikayet gibi konularda iletişime geçmek isterseniz : instaholmcom@gmail.com mail adresinden iletişim kurabilirsiniz.

More Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü