İnstagram Nedir?

Instagram’ı basitçe anlatacak olursak fotoğraf paylaşma uygulaması olarak tanımlayabiliriz. Sosyal medya araçları arasında yüksek kullanıcı sayısına sahip olan Instagram’a insanlar kayıt olabiliyor, arkadaşlarıyla takipleşiyor ve fotoğraf paylaşabiliyorlar.

Bunların yanı sıra DM (direct message) kullanarak mesajlaşmaya da olanak sağlayan Instagram her geçen gün kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. Şuanda 900 milyonun üzerinde kayıtlı kullanıcısı bulunan Instagram gençler arasında fenomen bir uygulama haline gelmeyi başardı.

2010 yılında Kevin Systrom ve Mike Krieger ikilisi tarafından geliştirilen ve 2012 yılında Mark Zuckerberg tarafından satın alınan Instagram artık Facebook bünyesinde. Instant ve Telegram sözcüklerinin birleşmesiyle oluşan Instagram kelimesi günümüzde en çok duyduğumuz sözcüklerden biri haline geldi.

İnstagram uygulaması

Yaptığı güncellemeler ile her geçen gün kendisini geliştirmeyi amaçlayan Instagram, 2015 yılında fotoğrafları kolaj olarak ayarlayabildiğimiz Layout adındaki güncellemesini yayınlamıştı. Daha sonra ise hala aktif ve sevilerek kullanılan Boomerang özelliğini kullanıcılarına tanıttı. 2015 yılından sonra logosunda yaptığı köklü bir değişiklikten sonra Story adını verdiğimiz hikayeler özelliğini de bünyesinde barındırmaya başladı.

Instagram’da ne gibi özellikler var?
  1. Fotoğraf paylaşımı
  2. Direkt Mesaj
  3. Hikayeler
  4. Etiketler
  5. Canlı Yayın

 

İlginizi Çekebilir:
İnstaholm.com,

İnstagram hakkında aklınıza takılabilecek tüm sorulara yanıt vermeyi amaç edinmiş ücretsiz bir platformdur. Amacına hizmet ederken sizlere ücretsiz olarak kullanabileceğiniz şifresiz beğeni, şifresiz takipçi, şifresiz video izlenme gibi servisleriyle de sizlere hizmet etmektedir.

Öneri/Şikayet gibi konularda iletişime geçmek isterseniz : instaholmcom@gmail.com mail adresinden iletişim kurabilirsiniz.

More Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü