İnstagram Hesabı Nasıl Gizliye Alınır?

İnstagram hesabı nasıl gizliye alınır

900 milyondan fazla kullanıcısı olan Instagram uygulamasında paylaştığınız uygulamaları sadece izin verdiğiniz kişilerin görmesini isterseniz hesabınızı gizliye alabilirsiniz. Normalde herkese açık seçeneği ile açılan Instagram hesabınızı gizliye aldığınızda sadece onay verdiğiniz sizi takip etmesine izin verdiğiniz kişiler gönderilerinizi görebilir. Hesabınızı gizliye aldıktan sonra fotoğraf açıklamalarınızda kullandığınız konum ve etiket gibi sayfalarda sadece onaylı kişiler gönderilerinizi görebilir.

Telefondan İnstagram Hesabımı nasıl gizliye alırım?

  1. Profilinizi açın. Sağ üst köşedeki üç çizgiye tıklayın.
  2. Ardından ayarlar yazısına tıklayın.
  3. Sonrasında Gizlilik>Hesap gizliliği yolunu izleyin.
  4. Hesabınızı gizli yapmak için Gizli Hesap yazısının yanındaki simgeye tıklayarak aktif hale getirin.

Bilgisayardan İnstagram Hesabımı nasıl gizliye alırım?

  1. Tarayıcınızda Instagram.com adresine giriş yapın.
  2. Profilinize girin. Ayarlar kısmını açın.
  3. Gizlilik ve Güvenlik seçeneğine tıklayın.
  4. Hesap Gizliliği kısmından, Gizli Hesap seçeneğini aktif hale getirin.
İnstagram giriş ekranı

İnstagram giriş ekranı

Böylelikle Instagram hesabınızı gizliye alabilirsiniz. Eğer hesabınız İşletme hesabında ise gizliye alabilmek için Tekrar kişisel hesaba geçiş işlemi yapmalısınız. Aksi halde gizli hesabı aktif hale getiremezsiniz. İnstagram hesabınızı gizliye aldıktan sonra insanlar sizin takipçilerinizi, takip ettiklerinizi göremez bu işlemleri yapabilmeleri için size takip isteği göndermeleri gerekmektedir. Ardından eğer siz bu isteği onaylar ve takip etmelerine izin verirseniz bu işlemleri gerçekleştirebilirler.

Takip istekleri İnstagram uygulaması içerisindeki bildirimler ekranında gösterilir. Takip isteği gösterilen ekranda maksimum 1000 takipçi isteği gösterilir. Eğer binden fazla istek mevcut ise sizler bu istekleri kabul ettikçe veya sildikçe alta bulunan istekler gün yüzüne çıkar. Sizi takip etmeyen kullanıcılar size fotoğraf, video veya mesaj gönderebilir. Bu mesajlar DM kutunuzda görüntülenebilir.

Gizli hesaptayken fotoğraflarımı kimler görür?

Instagram hesabınızı gizliye aldıktan sonra gönderilerinizi sadece sizi takip etmesini istediğiniz onay verdiğiniz kişiler görebilir. Takip isteğini onayladığınız kişiler fotoğraf ve videolarınızı beğenebilir veya yorum yapabilirler.
İlginizi Çekebilir:

İnstaholm.com,

İnstagram hakkında aklınıza takılabilecek tüm sorulara yanıt vermeyi amaç edinmiş ücretsiz bir platformdur. Amacına hizmet ederken sizlere ücretsiz olarak kullanabileceğiniz şifresiz beğeni, şifresiz takipçi, şifresiz video izlenme gibi servisleriyle de sizlere hizmet etmektedir.

Öneri/Şikayet gibi konularda iletişime geçmek isterseniz : instaholmcom@gmail.com mail adresinden iletişim kurabilirsiniz.

More Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü