İG TV’ye Yüklenen Video Boyutu Nedir?

İnstagram’ın son yeniliklerinden biri olan İG TV adlı dikey video paylaşma platformuna video yüklemek istiyorsanız aşağıda vereceğimiz bilgilerden haberdar olmalısınız.

İG TV’ye yükleyeceğiniz videoların boyutu 15 saniye ile 10 dakika olmak zorundadır. Eğer daha uzun video eklemek isterseniz hesabınızın büyük veya doğrulanmış mavi tik almış olması gerekmektedir.

Doğrulanmış hesaplar 60 dakika uzunluğuna kadar video paylaşabilir. Ancak bu uzunlukta video yüklenebilmesi için bilgisayar üzerinden yükleme işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Yükleyeceğiniz videonun türü MP4 formatında olmalıdır.

Video Çözünürlüğü ve Boyutu ise:

  • Dikey bir video paylaşacaksanız 9:16 boy oranına, yatay bir video paylaşacaksanız 16:9 en boy oranına sahip olmalıdır.
  • Videolar minumum 30 FPS kare hızına ve 720 piksel çözünürlüğüne sahip olmalıdır.
Video İçeriği:
  • İG TV’ye yüklenen videonun içeriği İnstagram’ın topluluk standartlarına uygun olmalı aksi halde videonuz instagram üzerinden kaldırılabilir.
İlginizi Çekebilir:

İnstaholm.com,

İnstagram hakkında aklınıza takılabilecek tüm sorulara yanıt vermeyi amaç edinmiş ücretsiz bir platformdur. Amacına hizmet ederken sizlere ücretsiz olarak kullanabileceğiniz şifresiz beğeni, şifresiz takipçi, şifresiz video izlenme gibi servisleriyle de sizlere hizmet etmektedir.

Öneri/Şikayet gibi konularda iletişime geçmek isterseniz : instaholmcom@gmail.com mail adresinden iletişim kurabilirsiniz.

More Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü